تالارها و مخازن

مخزن اصلی کتابخانه: واقع در طبقه همکف کتابخانه مرکزی

مجموعه کتاب‌های چاپی فارسی و عربی کتابخانه در حال حاضر بالغ بر 80625 جلد است که به مرور زمان بر تعداد این مجموعه افزوده می‌گردد. مجموعه کتاب‌های چاپی لاتین بیشتر به زبان انگلیسی و نیز به زبان فرانسوی، آلمانی و برخی زبان‌های دیگر است و بالغ بر بیش از 45807 جلد است. نظام طبقه‌بندی کتاب‌ها در مجموعه دانشگاه بهشتی براساس دهدهی دیوئی است.
اطلاعات کتاب‌شناختی تمامی کتاب‌های فهرست‌نویسی شده، از طریق سامانه کتابخانه مرکزی نرم‌افزار آذرسا قابل جستجو و دسترسی است.

مخزن کتاب‌های مرجع: واقع در ضلع شمالی طبقه اول

این مجموعه شامل بیش از6100 عنوان و 12000 نسخه کتاب‌های فارسی و بیش از 6300 عنوان و 18000 نسخه کتاب لاتین مرجع و 300 نسخه کتاب مرجع به‌سایر زبان‌ها است. مطالعه مجموعه کتاب‌های مرجع در سالن مطالعه این بخش برای کاربران امکان‌پذیر است.
بخشی‌ از منابع موجود در این مجموعه را سالنامه‌ها، راهنماها، نقشه‌های جغرافیایی(فهرست شماره‌گذاری شده دارد)، آمارنامه‌ها (از سال 1335 تا 1375 چاپی آنها موجود است) و مجلد روزنامه‌های صحافی‌شده را تشکیل می‌دهد.

مخزن کتاب‌های کودک و نوجوان: واقع در ضلع جنوب شرقی طبقه همکف

به‌عنوان اولین كتابخانه تخصصی كودك و نوجوان در محيطی دانشگاهی با‌هدف سرویس‌دهی به فرزندان اعضای هیات‌علمی، کارمندان و دانشجویان و مهدکودک واقع در دانشگاه؛ و همچنین تامین منابع مورد‌نیاز دانشجویان خصوصا گرایش ادبیات کودک و نوجوان از مهر‌ماه 1395 فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه در حال حاضر شامل 4697 جلد کتاب فارسی و 180 جلد کتاب لاتین می‌باشد.
مجموعه کتابخانه کودک و نوجوان شامل آرشیوهای ماندگار و با ارزش من جمله آرشیو کامل نشریه تخصصی کتاب ماه کودک و  نوجوان / آرشیو کامل فرهنگ‌نامه کودک و نوجوان شورای کتاب کودک / مجموعه فیلم – نمایش کانون پرورش فکری کودکان و   نوجوانان است. رده‌بندی دیویی همگام با کل کتابخانه‌های دانشگاه  و قابلیت جستجو موضوعی در سامانه آذرسا و سرویس‌دهی  بصورت قفسه باز می‌باشد. به‌علاوه تفکیک رنگ بر اساس گروه‌بندی سنی نیز در این مجموعه انجام می‌شود. عضویت همه دانشگاهیان (در حال حاضر 180 عضو دائم (فرزندان کارمندان و اعضای هیات‌علمی) امکانپذیر است. همچنین سرویس‌دهی به  همکاران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز انجام می‌گردد. مجموعه‌سازی این مجموعه از طریق لیست کتاب‌های شورای کتاب کودک،کتاب‌های معتبر برگزیده و معرفی‌شده در جشنواره‌های بین‌المللی تصویرگری و ادبی، معرفی اساتید و نیاز دانشجویان، دریافت کتاب‌های اهدایی و برگزیدن کتاب‌های شایسته صورت می­‌گیرد. به طور میانگین ماهانه 50 عنوان کتاب به مجموعه افزوده می‌شود.

مخزن اسناد و اشیاء موزه‌ای: واقع در ضلع جنوبی طبقه اول

بخش موزه و اسناد کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی بصورت رسمی در شهریور سال 1397 افتتاح شده است.
این مجموعه شامل بیش از 13000 کتاب‌های چاپ سربی، چاپ سنگی، نسخ خطی، اسناد، فیلم، اسلاید، صفحه موسیقی، عکس، ویدئو، نقاشی‌های قدیمی و... است.
منابع موجود در مجموعه موزه در حال ثبت در سیستم هستند و برای پژوهشگران و محققان بسته به نوع منبع دسترسی امکانپذیر می‌باشد.

مخزن نشریات ادواری: واقع در طبقه منهای یک (1-) 

مجموعه نشریات ادواری به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد نقش بسیار مهمی در چرخه تولید دانش ایفا می‌کند. مجموعه نشریات ادواری فارسی شامل بیش از 64000  نسخه مشتمل بر 2400 عنوان مجله فارسی و بیش از 160 هزار نسخه مشتمل بر 2300 عنوان مجله لاتین می‌باشد.
در حال حاضر 100 عنوان نشریه جاری در این بخش موجود است.
مجموعه نشریات از طریق سیستم جامع کتابخانه مرکزی قابل جستجو و بازیابی است. امکان استفاده از میزهای مطالعه در این بخش نیز فراهم می‌باشد.

سالن‌های مطالعه:

سالن مطالعه خواهران:  واقع در طبقه اول کتابخانه مرکزی که از ساعت 8 صبح تا  8 شب فعال می‌باشد.
سالن مطالعه برادران:  واقع در طبقه همکف ساختمان فناوری اطلاعات که از ساعت 8 تا 10 شب فعال می‌باشد.
لابی کتابخانه:  واقع در طبقه همکف کتابخانه مرکزی که از ساعت 8 صبح تا 8 شب فعال می‌باشد.
اطلاعات تماس:
راهنمای خدمات
ساعات ارائه خدمات